روزي به دنبال يک کانکس با طرح و رنگي خاص براي احداث نمايندگي فروش محصولات خود بودم که کم و بيش طرح اون رو در ذهن خودم آماده کرده بودم . اما اينکه چطور اين رو دقيقا مطابق اونچيزي که تصورش رو کردم به سازنده کانکس توضيح بدم واقعا کار دشواري بود . البته اين موضوع مربوط به حدود بيست سال پيش هستش . خلاصه سرتون رو درد نيارم با کلي کلنجار رفتن و بحث و جدل کردن و البته با کمک چند مهندس کاربلد تونستم اونچيزي رو که مدنظر داشتم به توليد کننده حالي کنم. البته خودم فکر مي کردم که متوجه شده ولي وقتي براي تحويل کانکسي که بهش سفارش داده بودم رفتم جلوي کارگاه کانکس سازي با يک سازه بدقواره و خيلي زشت روبرو شدم که اول به خودم گفتم کدوم بد سليقه اي اينو ميخره. وقتي رفتم داخل و متوجه شدم همون کانکس که جلوي در بوده سفارش خودم هست قيافم واقعا ديدني بود و براي لحظاتي دود از توو گوشام بيرون ميومد.اينکه عکس العمل بعديم چي بود و با اون کانکس چکار کردم بماند اما اينها رو گفتم بخاطر اينکه دو ماه پيش و بعد گذشت حدود بيست سال از اون جريان بطور اتفاقي بازهم نياز به خريد يک کانکس داشتم که براي اينکار اول توو فضاي نت يک سرچي کردم و با نمونه هاي خيلي زيبايي از يک شرکت تحت نام گروه مهندسين راه کوشش که لوگو يا همون آرمشون کانکس راکو بود آشنا شدم.
بنظرم کاراشون خيلي نو آورانه و خلاقانه بود. تلفن رو برداشتم و با واحد مشاورشون تماس گرفتم و يک وقتي رو باهاشون هماهنگ کردم تا به دفترشون برم و بگم که چي ميخوام.وقتي وارد شدم يک مهندس جواني پيش اومد و بعد از معرفي خودش با يک کاغذ و قلم در کنار من نشست. من شروع کردم به گفتن اينکه قصدم از خريد کانکس چيه و جه نيازها يا در واقع انتظاراتي رو از کانکسم خواهم داشت و اون هم در طول جلسه مدام نکاتي رو توو دفترچش ياداشت مي کرد که در نهايت به شکل يک چک ليست در اومده بود.در انتها بهش گفتم قيمت اين کار چقدر ميشه و جطور برام مي سازيد ، با يک لبخند پاسخ داد که شما سه روز ديگه به دفتر ما براي تائيد طرحتون تشريف بياريد که در اون زمان نحوه ساخت و قيمت محصول رو ما محاسبه کرده باشيم. جلسه بعدي که به اونجا مراجعه کردم ديدم يک طراحي سه بعدي بسيار زيبا و حتي زيبا تر از اونچه که خودم توضيح داده بودم برام آماده کردن که چند صفه هم نقشه هاي ساخت کانکس و مشخصات فني بهش ضميمه شده بود. من بدون ايجاد هيچ گونه تغييراتي طرح و تائيد کردم و قيمت رو هم با کمي چونه و تخفيف جزئي نهايي کرديم. دو هفته بعد براي تحويل کانکس مورد سفارشم به دفتر راکو مراجعه کردم و اينبار خوشبختانه ديدم دقيقا نتيجه نهايي هموني هستش که در ابتدا تصوير سازي مجازيش رو برام آماده کرده بودن. ازشون تشکر کردم و سازه رو به محل خودم آوردم و همينطور با خودم داشتم فکر مي کردم که پيشرفت علم و تکنو لوژي چقدر مي تونه تو روند توليد يک محصول مانند کانکس يا محصولات خيلي پيجيده تر تاثير گذار باشه و به راحتي هموني که ميخواهيد رو نه يکم کم تر و نه يکم بيشتر ، دقيقا هموني که سليقتون بوده رو تهيه کنيد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود آسان و رايگان روزنوشته‌های گریزان www.carstar.com استن زیر آسمان خدا 2 مطالب علمی زیست شناسی Good Days on the Way وبلاگ مد Dora